Bankas debets un kredīts

 

Kad jūs dzirdat, baņķieris saka: “Es tev ieskaitīšu kredītu jūsu čeku kontā,” tas nozīmē, ka darījums palielinās jūsu čeku konta bilanci. Savukārt, ja jūsu bankas debeta kontu (piemēram, saņem ikmēneša maksu par pakalpojumu no jūsu konta) jūsu čeku konta bilanci samazina.

Ja jūs esat jauns, lai pētītu debetu un kredītu, grāmatvedību, tas var šķist neizprotami. Galu galā jūs uzzinājāt, ka debetēšanas Kases kontu virsgrāmatā, palielinās tās bilanci, tomēr saka, ka tā ir jūsu bankas kreditēšanu palielināt jūsu čeku kontu bilanci. Tāpat jūs apguvāt, ka, kreditējot naudas kontā Virsgrāmatā samazina bankas bilanci, tomēr saka, ka tā ir jūsu čeku konta debetēšanu samazināt savu bilanci.

Lai gan iepriekš, var likties pretrunīgi, mēs parādītu, ka bankas turpmāk ārstēšana debeta un kredīta patiešām ir saskanīga ar grāmatvedības pamatprincipiem, ko iemācījusies. Aplūkosim trīs darījumus un izskatīsim iegūto žurnāla ierakstus gan no bankas viedokļa un sabiedrības viedokļa.

Darbības # 1

Pieņemsim, ka jūsu uzņēmumam, par būvgružu aizvākšanu, saņem Ls 100 no klienta kā pirmo iemaksu, lai nākotnē turpinātu piedavāt vietas tīrīšanas pakalpojumu. Kad nauda būs saņemta, uzņēmums veic šādu ierakstu

Jo tas ir saņēmis naudu, par būvgružu aizvākšanu, palielina tās naudas konta debeta summa ir Ls 100. Divkāršā ieraksta grāmatvedības noteikumi pieprasa būvgružu aizvākšanu, lai arī kredītu Ls 100 uz citu tās virsgrāmatas kontos. Tā kā uzņēmums vēl nav nopelnījusi $100, tas nav kredīts ieņēmumu kontu. Tā vietā atbildību konta nenopelnītie ieņēmumi tiek kreditēts, jo drupu likvidēšana ir traucēklis strādāt vai atdot Ls 100. (alternatīvs nosaukums negūto ieņēmumu konts ir klientu depozīti.)

Tagad pieņemsim, ka jūs $100 depozītu banka un uzticamas, lai tas būvgružu aizvākšanu ir norēķinu konts. Uzticamas bankas debeta bankas virsgrāmatas Naudas konts Ls 100, tādējādi palielinot bankas aktīvi. Divkāršā ieraksta grāmatvedības noteikumi prasa, lai banka ievadīt arī kredītu Ls 100 uz citu banku ir virsgrāmatas kontos. Jo bankai nav nopelnījusi $100, tas nav kredīts ieņēmumu kontu. Tā vietā bankas kredītus savas atbildības konta Noguldījumi, lai atspoguļotu bankas pienākumu / atbildības atgriezt $100 uz būvgružu aizvākšanu uz pieprasījumu. Kopumā žurnāla formātā bankas ierakstu:

Kā ieraksts liecina, ka bankas aktīvu palielinājums par Ls 100 ar debeta un bankas saistību palielinājums par Ls 100. Bankas detalizēta uzskaite liecina, ka būvgružu izmešana ir norēķinu konts ir īpaša atbildība, lai palielinātu.

Darbības # 2

Pieņemsim, ka uzticamas bankas saņem Ls 1,000 bankas pārskaitījumu uz uzņēmuma rēķina no personas, kura ir parādā būvgružu aizvākšanu. Bankā notiek divas lietas: (1) Ar bankas saņem Ls 1,000, un (2) bankas ieraksti savu pienākumu piešķirt līdzekļus būvgružu aizvākšanu uz pieprasījumu. Šie divi fakti ir stājies bankas Virsgrāmatā šādi:

Debeta palielina bankas aktīvi ar $1,000 un kredītu pieaugumu bankas saistību ar $1,000. Bankas detalizēta uzskaite liecina, ka būvgružu izmešana ir norēķinu konts ir īpaša atbildība, lai palielinātu.

Tajā pašā laikā Ls 1,000 bankas pārskaitījumu saņem bankā, būvgružu aizvākšanu padara šādu ieceļošanu tās virsgrāmatu:

Rezultātā iekasēt Ls 1,000 no viena no saviem klientiem, būvgružu aizvākšanu ir kases atlikumu un palielina bilances kontos tās samazinās.

Darbības # 3

Daudzas bankas par ikmēneša maksu par norēķinu kontu. Ja uzticamas bankas samazina būvgružu aizvākšanu ir norēķinu kontu atlikums līdz Ls 13.00 jāmaksā par bankas ikmēneša maksu par pakalpojumu, šis varētu būt izdevumu par būvgružu aizvākšanu bankas paziņojumu kā “debeta rēķina.” Ieraksts bankas dokumenti pierādīs bankas atbildība tiek samazināta (jo bankai parādā par būvgružu aizvākšanu $13 mazāk). Tas arī rāda, ka banka nopelnījusi 13 dolāru ienākumiem, ko apkalpo norēķinu kontu.

Būvgružu aizvākšanu naudas tiek samazināts ar kredītu Ls 13 un izdevumi ir palielinājušies ar debeta summa Ls 13. (ja bankas pakalpojumu izmaksas, kas nav būtiski uzņēmuma var debetēt naudas lai Dažādi izdevumi.)

Bankas bilance

Pārskatos, piemēram, naudas, Investment Securities un aktīvu uzskaita Debitoru Kredīti bankas bilancē. Noguldījumi ir pasīvi un ietver bilances, tās klientu norēķinu un uzkrājumu kontā, kā arī noguldījumu sertifikātus. Faktiski bankas izrakstā ir tikai viens no tūkstošiem papildu ieraksti, kas tērē miljoniem dolāru depozīti, banka ir parādā saviem klientiem.